Trzy zdrowe nawyki, które pozwolą Ci utrzymać ciało i ducha w harmonii


Świadomość tego, jak ważne jest nasze zdrowie, z biegiem lat stale wzrasta. Coraz większa liczba ludzi zaczyna zwracać uwagę na to, co je i kupuje. Sprawdza etykietki na produktach i rezygnuje z przetworzonej żywności.

Szklanka wody

Na początek, warto wspomnieć o bardzo prostym i mało kosztownym sposobie, mającym dobroczynne działanie na nasz organizm – szklance wody. Oczyszcza organizm, pobudza go do działania i dodaje energii na początek dnia. Z dodatkiem soku z cytryny lub innych owoców, takich jak pomarańcze, truskawki, czy maliny, smakuje wyśmienicie i świetnie gasi pragnienie.

Regularny wysiłek fizyczny

Jeśli po wypiciu zdrowotnego napoju, nadal nie jesteśmy wystarczająco przebudzeni, zamiast z samego rana sięgać po kubek kawy, wykonajmy kilka ćwiczeń rozciągających, a po nich zróbmy krótki trening. Nawet 10 minut aktywności wystarczy, aby pobudzić nasze mięśnie i mózg do działania na pełnych obrotach.

Zdrowe zamienniki

Jesteś tym, co jesz – tak głosi znane porzekadło i jest jak najbardziej prawdziwe. Jedząc marchewki, raczej nie będziemy wyglądać dokładnie tak jak te warzywa, jednak z pewnością nasz organizm będzie naładowany witaminami, a skóra nabierze zdrowego koloru.
Mając tego świadomość, w naszej codziennej diecie, warto sięgać po pełnowartościowe zamienniki, takie jak na przykład:
- pełna oksydantów zielona lub ziołowa herbata (miętowa, rumiankowa, lipowa, melisa etc.) – zamiana czarnej odmiany na jedną z wymienionych wcześniej herbat, dostosowanych do tego, jaki rezultat chcemy osiągnąć,
- pełnoziarnisty chleb na zakwasie, jedzony zamiast pszennego, pozbawionego jakichkolwiek wartości zdrowotnych pieczywa,
- świeżo wyciskane soki owocowe, będące prawdziwą wodą witaminową zastępujące sztucznie słodzone, pasteryzowane napoje i nektary.
Oczywiście, takich drobnych zmian poprawiających stan ciała i umysłu, jest znacznie więcej, jednak nawet wprowadzając tylko tych kilka zasad, nasze zdrowie znacznie się poprawi.